CARIOCAN TIEDOTE HELMIKUU 2019

Rapsakkaa helmikuun alkua kanssasambaajat!

Ensimmäiset karnevaalitalkoot pyöräytettiin käyntiin viime viikonloppuna, ja nyt sunnuntaina jatketaan taas klo 14 alkaen! Tervetuloa kaikki yhteisestä puuhastelusta kiinnostuneet, luvassa helppoa ja hauskaa tekemistä. Hyvä tilaisuus keskustella tulevista karnevaaleista muiden sambakoululaisten kanssa ja kohottaa karnevaalispirittiä!

Rahurimme Riia poistuu takavasemmalle yhdistyksemme kirjanpitäjän työstä, ja paikka avautuu kauden päätyttyä uudelle innokkaalle rahurille. Olisitko sinä kiinnostunut yhdistyksemme kirjanpidosta? Paikka sisältää myös kivat edut, lisätietoja Riialta laskut@carioca.fi.

Kevät ja karnevaalit ovat tulossa, ja kaikille karnevaaleille osallistujille hyvää treeniä ovat niin sunnuntain kuntoa kohottavat sambakoulutunnit kuin tiistain tekniikkapainotteiset tunnitkin. Varsinkin aloihin osallistuvia pyydetään mahdollisuuksien mukaan osallistumaan kummillekin tunneille.

HUOM! Jos olet ilmoittautunut sambakoulualaan tai proalaan, mutta sinua ei ole vielä lisätty ko ryhmiin Facebookissa, ota yhteyttä Saaraan (tanssitunnit@carioca.fi tai Facessa).

HELMIKUUN TUNTITARJONTAA

3.2. Samba no pé -tykitystä Saaran ja Iidan kanssa.

5.2. Jatketaan vielä perusaskeleen parissa perus- ja jatkotason tunnilla Saaran kanssa.

10.2. Hikisiä variaatioita samba no pé:sta perustasolla Saaran ja jatkotasolla Elinan kanssa.

12.2. Elina luotsaa perus- ja jatkotason lantiomovementin pariin.

17.2. Hullutreeni Iidan kanssa! Ota mukaan nilkkapainot, lenkkarit ja hikipyyhe.

19.2. HIIHTOLOMA, EI TUNTEJA

24.2. HIIHTOLOMA, EI TUNTEJA

26.2. Elinan ohjaamilla tunneilla keskitytään liikkeiden yhdistämiseen.

Aikataulu on alustava, ajankohtaisen viikkotiedotteen löydät aina maanantaisin Samba Carioca ry:n Facebook-sivulta.